GRAFIKA Z LINORYTEM

Zbiory Sztuki

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza do skorzystania z nowej oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie czasowej pt. „Grafika europejska XIX i XX w. w zbiorach Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku”. Skierowana jest do grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i średnich.  Zajęcia odbywają się w gmachu Zbiorów Sztuki we Włocławku, przy ul. Zamczej 10/12.

Celem warsztatów jest m.in. wprowadzenie w niezwykły świat sztuki grafik europejskich i wykorzystanie inspiracji z nich płynących do wykonania własnej matrycy.

Podczas kreatywnych warsztatów Grafika z linorytem, uczestnicy dowiedzą się jak czerpać inspiracje z zewnątrz, jak szybko wygenerować wartościowe pomysły. Nauczymy się tworzyć matrycę, korzystać z prasy i odbić linoryt. Warsztaty wprowadzać będą uczestników w specyfikę pracy artysty – grafika. To zajęcia, które wspomogą rozwój wrażliwości estetycznej, stworzą okazję doskonalenia umiejętności manualnych, rozwiną pomysłowość, a także odwagę twórczą.

Serdecznie zapraszamy!

Czas trwania: od 60 do 90 min.

Koszty zajęć:

Koszt zajęć dla grup przedszkolnych i szkół podstawowych klas I-III:bilet wstępu 3 zł od osoby + 6 zł opłata za warsztaty od osoby.*

Koszt zajęć dla szkół podstawowych klas IV-VIII, szkół gimnazjalnych i szkół średnich:bilet wstępu 3 zł od osoby + 10 zł opłata za warsztaty od osoby.

­­­___________________________________________________________________________

*opłata za warsztaty nie zwalnia z opłaty za bilet wstępu, z opłaty za bilet wstępu zwolnione są dzieci do 7 lat.

Uczniów i nauczycieli zainteresowanych ofertą prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w zajęciach. Odbywają się od wtorku do czwartku, w godzinach od 10.00 do 14.30. Grupa uczestników nie może przekroczyć 25 osób. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela: Kalina Ciesielska, Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 2323001