MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza do skorzystania z nowej oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie czasowej pt. „Zbigniew Stec (1952–2014). Na granicy snu”. Skierowana jest do grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i średnich. Zajęcia odbywają się w gmachu Zbiorów Sztuki we Włocławku, przy ul. Zamczej 10/12.
„Surrealizm — wolność wyobraźni”, to warsztaty inspirowane twórczością Zbigniewa Steca, artysty malarza i autora rysunków satyrycznych. W ramach zajęć poznamy historię surrealizmu i postaci praktykujące ten nurt w sztuce, a także otworzymy się na inne podejścia twórcze, a w części warsztatowej wykonamy dwa eksperymenty.
Zadanie pierwsze — to co widzę i słyszę. Jedno dziecko opowiada własnymi słowami co widzi na obrazie Zbigniewa Steca, a reszta grupy próbuje to narysować.
Zadanie drugie — moja wyobraźnia na pracy artysty. Tym razem dzieci będą miały za zadanie uzupełniać płótna Pana Zbigniewa o własne pomysły i inspiracje, wykorzystując przy tym materiały plastyczne, np.: kredki, mazaki, wycinanki.

Czas trwania: od 60 do 90 min.
Koszty zajęć: bilet wstępu 4 zł od osoby + 10 zł opłata za warsztaty od osoby*


*opłata za warsztaty nie zwalnia z opłaty za bilet wstępu, z opłaty za bilet wstępu zwolnione są dzieci do 7 lat.
Uczniów i nauczycieli zainteresowanych ofertą prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w zajęciach. Odbywają się od wtorku do czwartku, w godzinach od 10.00 do 14.30. Grupa uczestników nie może przekroczyć 25 osób. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela: Kalina Ciesielska, Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 2323001

Skip to content