Numizmatyka (MHW) | 5 zł, Historia Monety Polskiej – denar Bolesława Chrobrego | Mennica Polska S.A. (proj. Dominika Karpińska-Kopiec), | 2013 r. | 2013 | 2013 | srebro, | Polska (Warszawa), | bicie (stempel lustrzany), | Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej | , | MK-4499 NH | fi 24 mm | aw. U dołu, z lewej strony, na wyodrębnionej płaszczyźnie w kształcie okręgu, umieszczone są: wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, napis w otoku: RZECZPOSPOLITA POLSKA i, po oddzielającej kropce, oznaczenie roku emisji: 2013, poniżej orła napis: 5 ZŁ. Po prawej stronie, stylizowany wizerunek fragmentu rewersu denara Bolesława Chrobrego, z wizerunkiem krzyża typu bizantyjskiego, a po lewej stronie – pionowy pas z ozdobnym motywem w stylu romańskim.

rw. Centralnie, stylizowany wizerunek awersu denara Bolesława Chrobrego, ze stylizowanym wizerunkiem strzały, po bokach której znajduje się sześć stylizowanych gałązek oraz częściowo nieczytelny napis w otoku. Z lewej strony, u góry i u dołu, fragmenty pionowego pasa z ozdobnym motywem w stylu romańskim. W otoku napis: DENAR BOLESŁAWA CHROBREGO.

| | moneta kolekcjonerska, | 18717 | | 7,07 g