FILM – WSPOMNIENIE O MIECZYSŁAWIE WOŹNICKIM

Zbiory Sztuki

Materiał zrealizowano na wystawie czasowej „MIECZYSŁAW WOŹNICKI (1901–1968). W 120-lecie urodzin” prezentowanej w Zbiorach Sztuki we Włocławku od 8 grudnia 2021 r. do 13 marca 2022 r., oraz we wnętrzach Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku. W filmie wykorzystano materiały pochodzące z Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Archiwum Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz ze zbiorów prywatnych.

Wystąpili:
Justyna Kwiatkowska – autorka wystawy „MIECZYSŁAW WOŹNICKI (1901–1968). W 120-lecie urodzin”
Andrzej Kasprzak – osoba z bliskiego otoczenia artysty
Zbigniew Jankowski – uczeń Mieczysława Woźnickiego, absolwent Technikum Przemysłowo-Pedagogicznego we Włocławku
Witold Maćkowiak – absolwent Technikum Przemysłowo-Pedagogicznego we Włocławku

Muzyka:
Utwory Track Tribe oraz Home for the holidays autorstwa The Thought of You dostępny w domenie publicznej, źródło: https://studio.youtube.com/

Realizacja:
Pracownia Digitalizacji i Dokumentacji Audiowizualnej MZKiD we Włocławku. Włocławek, 2022 r.