ZAPRASZAMY NA XXIII JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO!


gdzie: Gmach Główny, kiedy: 12.06.2016 , godzina: 10:00

12 czerwca w godz. od 10.00 do 14.00 na dziedzińcu gmachu głównego Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przy ul. Słowackiego 1a we Włocławku odbędzie się „XXIII Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego”. Impreza cieszy się powodzeniem, przybywa na nią wielu kolekcjonerów, pasjonatów przedmiotów „z duszą” nie tylko z Włocławka, ale i z Ciechocinka, Konina, Łodzi. Można na niej zakupić i sprzedać wiele interesujących przedmiotów, wymienić kolekcjonerskie cacka, jak również porozmawiać z hobbystami.

Duże zainteresowanie wzbudzają sprzedawane na jarmarku rzeczy, np. adaptery, aparaty fotograficzne, bibeloty, biżuteria, ceramika, fotografie, książki, medale, militaria, młynki, moździerze, numizmaty, obrazy, płyty, pocztówki, prasa, świeczniki, wyroby ze szkła, wagi, zabawki, zegary, żelazka, itp. Kolekcjonerom towarzyszą twórcy ludowi, od których można nabyć ręcznie wykonywane serwety, obrusy, bieżniki, elementy strojów kujawskich, ozdoby , fajans i rzeźby.

Atrakcją jarmarku są porady i pokazy. W tym roku specjalistki z Pracowni Konserwatorskiej Barbara Adamczyk i Elżbieta Klim przygotują pokaz czyszczenia metali kolorowych – srebra, mosiądzu i plateru oraz papieru – fotografii i dokumentów, a pracownik Działu  Numizmatycznego Marian Cieślak udzielać będzie informacji na temat zabytków falerystycznych, medalierskich i numizmatycznych. Ponadto zaproszony zostanie rzeczoznawca wyceniający wartość znaczków i zbiorów filatelistycznych.

Na kiermaszu wydawnictw muzealnych można będzie nabyć publikacje z zakresu etnografii, historii, historii sztuki. Niektóre tytuły wyjątkowo na jarmarku sprzedawane będą w promocyjnych cenach.

WSTĘP BEZPŁATNY

(W razie deszczowej pogody organizator zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy)