MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

Dni Architektury Drewnianej w Skansenie w Kłóbce


Gdzie:
Skansen w Kłóbce
Kiedy:
2026-08-28

28 sierpnia 2026 r. zapraszamy wszystkich zainteresowanych zabytkową architekturą do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce na obchody Dni Architektury Drewnianej. Podczas wydarzenia, w  godzinach od 15.00 do 18.00 będą mieli Państwo możliwość zwiedzania “perły Kujaw”, natomiast o godzinie 16:00 odbędzie się regionalny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Więsławice. 

Impreza ma na celu promocję i popularyzację architektury drewnianej poprzez zwrócenie uwagi na ten szczególny zasób, bardzo szybko znikający z polskiego krajobrazu kulturowego. Do udziału zaproszeni zostali właściciele i użytkownicy obiektów drewnianych, zarówno osoby prywatne jak i instytucje kultury i samorządy.

Wydarzenie organizowane jest w ramach działalności Pracowni Terenowej – Centrum Architektury Drewnianej NID w Zakopanem.
Dni Architektury Drewnianej 2026 objęte zostały patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronami medialnymi wydarzenia są Polskie Radio oraz TVP 3.

Zapraszamy!

Zachęcamy również do śledzenia wydarzenia, poniżej przydatne linki związane z DAD 2026:

https://nid.pl/wydarzenie/dad2026-kp/

https://nid.pl/dad/

https://nid.pl/2026/05/30/dad-2026-save-the-date/

 

Skip to content