Banerek Szkielet

WYSTAWA POKONKURSOWA


gdzie: Zbiory Sztuki - kiedy 10.04 - 16.05.2021

9 kwietnia w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej XIII Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego. Wyjątkowa sytuacja spowodowana pandemią wirusa COVID-19 uniemożliwiła tradycyjne spotkanie wszystkich uczestników i laureatów konkursu. Jury zdecydowało się, ze względów bezpieczeństwa, na osobiste wręczenie jedynie Grand Prix. Laureatką nagrody ufundowanej przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego została Aleksandra Babis.

Odwiedzenie wystawy ze względu na obostrzenia związane z epidemią COVID-19 jest w tej chwili niemożliwe. Zachęcamy jednak do zwiedzania jej z kanapy… By pospacerować wirtualnie klikamy TUTAJ.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym oraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego w 2022 r.

Tradycyjnie jak co roku, na Cmentarzu Komunalnym we Włocławku, nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie Stanisława Zagajewskiego. Poniżej fotogaleria z uroczystości.

 Fot. Jarosław Czerwiński