Wystawapokonkursowa

WYSTAWA POKONKURSOWA


gdzie: Zbiory Sztuki - kiedy 29.05 - 28.06.2020

Pokonkursowa wystawa prac laureatów i uczestników XII Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego.

Wyjątkowa w tym roku sytuacja i ogłoszona w marcu pandemia wirusa COVID-19 uniemożliwiła tradycyjne spotkanie uczestników i laureatów Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego na uroczystym otwarciu wystawy w kwietniu. Aby nie trzymać młodych artystów w niepewności, 3 kwietnia 2020 r., zostały ogłoszone do wiadomości publicznej wyniki posiedzenia Jury na stronach internetowych organizatorów: Centrum Kultury „Browar B.” oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Ekspozycję prac, owoców zmagań konkursowych oraz dzieł nadesłanych zdecydowano się przesunąć na okres późniejszy. Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich, którzy pragną poznać tegoroczne realizacje stworzone w ramach XII Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego, podjęto decyzję by udostępnić ich prezentację w dniu 29 maja 2020 r. Zrezygnowano tym samym z ceremonii wręczania nagród. Dwunasta edycja konkursu nie mogłaby się odbyć gdyby nie wsparcie finansowe, które organizatorzy otrzymali od Prezydenta Miasta Włocławek, Pana dr Marka Wojtkowskiego oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pana Piotra Całbeckiego.

Wystawę pokonkursową można zwiedzać, zachowując obowiązujące zasady bezpieczeństwa, w gmachu Zbiorów Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przy ul. Zamczej 10/12, począwszy od 29 maja aż do 28 czerwca 2020 r.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym oraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego w 2021 r.

Katalog wystawy/laureaci konkursu ZNAJDZIECIE NA SAMYM DOLE STRONY.

Afisz Zagajewski A3