banstrona

WITAMY NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ!


kiedy:

Przed nami jedna z ważniejszych muzealnych akcji w roku – NOC MUZEÓW. Z tej okazji przygotowaliśmy dla wszystkich miłośników włocławskiego Muzeum małą niespodziankę. Po wielu miesiącach planowania, testowania, dziesiątkach korekt, wyborze setek zdjęć i niezliczonej ilości godzin spędzonych na wprowadzeniu treści, w końcu możemy zaprezentować nową odsłonę strony internetowej Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Podstawową ideą, która towarzyszyła nam od początku tworzenia strony, była chęć wpuszczenia miłośników sztuki czy historii w pozornie zamknięty muzealny świat. Dlatego też na stronie pojawił się katalog zbiorów on-line http://muzeum.mcreativo.pl/, w którym na bieżąco planujemy udostępniać każdy z ponad 50 tysięcy zgromadzonych przez nas zabytków z działów: historii, archeologii, numizmatyki, medalierstwa i metrologii historycznej, budownictwa lodowego, etnograficznego, fajansu czy sztuki.

Różnorodność zbiorów wynika ze struktury włocławskiego Muzeum, w którego skład wchodzi sześć oddziałów: Gmach Główny Muzeum, Muzeum Historii Włocławka, Muzeum Etnograficzne, Zbiory Sztuki, Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie oraz Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce. Każdy z nich posiada na nowej stronie własną zakładkę, dzięki czemu użytkownicy Internetu szybko dotrą do interesujących ich informacji.

Pod adresem www.muzeum.wloclawek.pl znajdą się zatem zapowiedzi i relacje z organizowanych przez Muzeum wystaw, spotkań, wykładów i festynów, wzbogacone o liczne fotogalerie i filmy. Istotne miejsce na stronie zajmuje oferta edukacyjna skierowana do dzieci i młodzieży.

Zapalonych regionalistów i wszystkich,  którzy szukają informacji przede wszystkim na temat Kujaw i ziemi dobrzyńskiej, a także tradycji, kultury, obyczajowości, architektury, demografii, gospodarki, oświaty czy historii, zachęcamy natomiast do skorzystania z wyszukiwarki publikacji http://muzeum.wloclawek.pl/serwis/katalog-zbiorow-biblioteki-mzkid/ udostępnianych w Bibliotece muzealnej mieszczącej się w Muzeum Etnograficznym.

Nowość na stronie stanowi sklep internetowy http://muzeum.wloclawek.pl/sklep/, w ofercie którego znajdują się nie tylko wydawnictwa muzealne, ale także gadżety (kubki i smycze).