Zamcza

WEEKEND NA ZAMCZEJ


gdzie: Zbiory Sztuki, kiedy: 05.06 - 06.06.2021

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na finisaż wystawy pt. „W pracowni artystów” w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej 10/12.

W programie:
– 5 CZERWCA, GODZ. 11.OO
Sobotnie warsztaty rodzinne pt. „Martwa natura”, na które zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Podczas warsztatów dowiemy się, czym jest martwa natura, co zrobić, by bryła przestrzenna na papierze była trójwymiarowa. Zobaczymy jak wyglądała pracownia artystyczna i wykonamy własną martwą naturę za pomocą szybkich szkiców i wyklejanki. Starsze dzieci i dorośli będą mogły spróbować swoich sił rysując z natury.

Wstęp: 7 zł od osoby. Ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy w Dziale Edukacji i Promocji pod numerem tel. 54 232 30 01

– 6 CZERWCA, GODZ. 12.00
Odbędzie się spotkanie z cyklu „Niedziela z kustoszem”, w trakcie którego po wystawie „W pracowni artystów” oprowadzi zwiedzających jej kurator Krystyna Kotula. Autorka przybliży cel tej wyjątkowej, pierwszej tego typu ekspozycji we włocławskim muzeum, na której ukazane są pracownie twórców, narzędzia ich pracy i fazy powstawania dzieł.

Wstęp: Koszt oprowadzenia po ekspozycji czasowej zawarty jest w cenie biletu wstępu do Muzeum i daje również możliwość samodzielnego zwiedzenia ekspozycji stałych.
Bilet normalny – 7 zł, bilet ulgowy – 5 zł

Nadal obowiązuje reżim sanitarny, dlatego dbając o bezpieczeństwo wszystkich zwiedzających, prosimy o zachowanie dystansu i założenie masek.