Warsztaty z cyklu TRADYCJA W MUZEUM pn. „Krajka – tkanie na bardku”

Festyn w KDPE 2015.09.13 Deptanie kapusty.

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza  dzieci, rodziców, opiekunów na warsztaty z cyklu TRADYCJA W MUZEUM pn. „Krajka – tkanie na bardku”, które odbędą się 18 października 2015 r., o godz. 11:00, w Muzeum Etnograficznym.

To kolejne warsztaty rodzinne inspirowane technikami rękodzielniczymi naszych przodków. Tym razem chcemy przybliżyć jedną z najstarszych technik tkackich przy użyciu bardka. Podczas zajęć zaprezentujemy sposób wykonania krajki, wąskiego dekoracyjnego paska z kolorowych nitek. Współcześnie krajka ma wiele zastosowań praktycznych; bransoletka, pasek ozdobny, czy breloczek do kluczy itp.

            Dzieci wraz z rodzicami, opiekunami będą mieli okazję wykazania się umiejętnościami nie tylko w tkaniu na bardku – krajki, ale także w przędzeniu na kołowrotku. W tajniki wyjątkowych prac rękodzielniczych wprowadzać będą panie – Joanna Kasprzak oraz Maria Krzyżanowska i jednocześnie czuwać nad prawidłowym przebiegiem działań twórczych.

Zajęcia zakończymy prezentacją wykonanych prac przez uczestników warsztatów.

Koszt zajęć – 5 zł od każdego uczestnika. 

Liczba miejsc ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w warsztatach do  14 października br.

Zapisy na zajęcia przyjmuje mgr Ewa Jabłońska – Dział Edukacji i Promocji,

nr tel.: 54 232 30 01 lub adres e-mailowy: edukacjaMZKiD@op.pl