Festyn w KDPE 2015.09.13 Deptanie kapusty.

ŚWIĘTO KAPUSTY W SKANSENIE W KŁÓBCE

gdzie: , kiedy: 13.09.2015

W Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, w dniu 13 września 2015 r. odbył się ostatni w tym sezonie festyn folklorystyczny z cyklu “Z życia dawnej wsi” pt. “Święto kapusty w skansenie w Kłóbce”. W trakcie imprezy wystąpiły zespoły folklorystyczne mogące pochwalić się długoletnią działalnością, jak i młodzi wykonawcy, którzy przygodę z folklorem zaczęli niedawno. W skansenie zaprezentowano barwne, przygotowane w oparciu o tradycyjne zwyczaje i gwarę kujawską widowisko pt. “Kiszenie kapusty” w wyk. Zespołu Pieśni i Tańca “Swojacy” z Baruchowa oraz pokaz szatkowania i deptania kapusty, jak również stoiska z tradycyjnymi i współczesnymi potrawami z niej. Poza tym w repertuarze zabaw, tańców i pieśni kujawskich wystąpiły: grupa dziecięca i młodzieżowa Zespołu Pieśni i Tańca “Swojacy” z Baruchowa oraz “Kapela Spod Kowala”.

Galeria Rozwiń Zwiń