xiii-kiermasz

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ…


gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 11.12 - 11.12.2016

W dniu 11 grudnia (niedziela), w godzinach od 10.00 do 15.00, w Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 już po raz trzynasty odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy. Muzealne kiermasze wprowadzają w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i są alternatywą dla oferty komercyjnej proponowanej przez supermarkety.

Na kilkudziesięciu stoiskach przygotowanych przez regionalnych twórców ludowych, rzemieślników i artystów można będzie nabyć unikatowe, inspirowane tradycyjnym wzornictwem ludowym ozdoby na choinkę i do dekoracji wnętrz – bombki, łańcuchy, kartki świąteczne, stroiki, mikołajki, bałwanki oraz wiele innych ozdób ze słomy, bibuły, suszonych owoców, szyszek, masy solnej, wełny, kordonka itp.

Poszukiwacze oryginalnych prezentów mogą liczyć na stoiska z rzeźbami ludowymi, zabawkami z drewna, ręcznie kutymi świecznikami, ceramiką, obrusami, bieżnikami, serwetkami, biżuterią z naturalnych kamieni, deskami kuchennymi, torbami i portfelami ze skóry oraz bombkami z dedykacjami malowanymi na miejscu.

Na smakoszy czekać będą stoiska z chlebem, ciastem drożdżowym, sernikami, makowcami, piernikami, miodem, kapustą z grochem, pierogami, wędlinami, przetworami z owoców i warzyw, olejami, serami.

Specjalnie na kiermasz przygotowana zostanie wystawa okolicznościowa pn. „Mak w tradycji wigilijnej” prezentująca tradycyjne naczynia do wyrobu potraw z niego.

Najmłodsi będą mogli nauczyć się wykonywać tradycyjne ozdoby świąteczne, tym razem będą to łańcuchy z bibuły.

Po zakupach zapraszamy do zwiedzania ekspozycji czasowej niedawno otwartej w Muzeum Etnograficznym pt. Falerystyka jako świadek historii. Odznaki włocławskie i odznaczenia państwowe.

 

BILET WSTĘPU NA IMPREZĘ: 3 zł

(Dzieci do lat 7 – wstęp wolny)

Galeria Rozwiń Zwiń