Mapa2

SPOTKANIE Z NAUKOWCAMI Z POLSKIEJ AKADEMII NAUK

gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 02.07.2019

We wtorek dnia 2 lipca, o godzinie 18.00, w Muzeum Etnograficznym, przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 we Włocławku, odbędzie się otwarte spotkanie z pracownikami Zakładu Atlasu Historycznego Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Zakład Atlasu Historycznego od ponad pół wieku pracuje nad rekonstrukcją sieci osadniczej i środowiska geograficznego Polski XVI wieku. Obecnie przygotowywany jest tom dotyczący ówczesnych Kujaw i ziemi dobrzyńskiej, w ramach którego obiektem zainteresowania badaczy jest oczywiście Włocławek i jego okolica. W trakcie prowadzonych badań pracownicy naukowi Zakładu odkrywają niejednokrotnie nowe źródła i starają się  stosować nowe metody ich opracowania, dzięki którym publikowane atlasy zawierają nowe, nieznane dotąd szczegóły historii danego regionu.

W programie spotkania znajdą się wystąpienia naukowców – historyków i kartografów, którzy zaprezentują swoje osiągnięcia badawcze dotyczące Włocławka, Kujaw i ziemi dobrzyńskiej.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.