Skgg

SOBOTNIE “OPROWADZENIE KURATORSKIE”


gdzie: Gmach Główny, kiedy: 02.10.2021

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na oprowadzenie po zmodernizowanej wystawie stałej “Włocławski fajans 1873-1991”, które odbędzie się 2 października br. o godz. 12.00 w Gmachu Głównym muzeum, przy ulicy Słowackiego 1 a.
Ekspozycja, prezentująca historię działalności włocławskich fabryk, wzbogacona została o część historyczno-opisową oraz archiwalne fotografie z włocławskich fabryk. Dodatkowo uzupełniona została nowymi nabytkami ceramiki włocławskiej. Wystawa prezentuje wszystkie techniki zdobienia fajansu włocławskiego na przestrzeni istnienia fabryk takie jak: szablon, kalka ceramiczna, zdobienia plastyczne czy ręcznie malowany fajans.
Sobotnie oprowadzenie kuratorskie będzie okazją do spaceru historycznego po włocławskich fabrykach fajansu, zapoznania się z ich historią a także technikami zdobniczymi na ceramice włocławskiej. Serdecznie zapraszamy!!!!

Bilet wstępu: 5 zł/os. ulgowy, 7 zł/os. normalny

W ramach „60+ Kultura” – Weekend Seniora z Kulturą. 2-3 październik (sobota i niedziela) wstęp dla seniorów za symboliczne 1 zł.

Więcej informacji o wystawie znajdziecie TUTAJ.