koszyk: 0 przedmioty

Wl

Włocławki. Ceramiczne wyroby z Włocławskiej Fabryki Fajansu z lat 1952-91

60.00

Kurator i autor scenariusza wystawy: Karolina Bandziak-Kwiatkowska (Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej)

Koordynacja i aranżacja wystawy: Danuta Pałys

Redakcja Katalogu: Danuta Pałys

Projekt katalogu i skład: Katarzyna Tużylak

Korekta: Ewa Gorzaniak

Tłumaczenie: Krzysztof Drozdowski

ISBN 978-83-66742-031

format: 27 x 22 cm

objętość: 96 stron, il. kolorowe i czarno-białe

4 w magazynie

Warning: PHP Startup: Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/nftheme/woocommerce/single-product/meta.php on line 17
Kategorie: ,

Opis produktu

Katalog „Włocławki.Ceramiczne wyroby z włocławskiej fabryki fajansu z lat 1952-1991” jest prezentacją unikatowych autorskich form ceramicznych powstałych we włocławskiej fabryce fajansu. Jest to pierwsza publikacja, która pokazuje także późniejsze i często mniej znane realizacje artystów-ceramików, projektantów zatrudnionych w Fabryce Fajansu. Cennym uzupełnieniem publikacji są prezentacje oryginalnych  projektów form fajansu włocławskiego. Ukazane w Katalogu obiekty pochodzą ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Publikacja była wydawnictwem towarzyszącym wystawie czasowej fajansu włocławskiego prezentowanej w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy od 20.11.2020 do 31.01.2021. r.