WARSZTATY DLA GRUP PRZEDSZKOLNYCH ORAZ UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I ŚREDNICH:

  • Malujemy talerze w fajansowe, kwieciste wzory

Zajęcia są wspaniałą okazją do poznania ponad 120-letniej historii działalności włocławskich fabryk fajansu. Towarzyszy im zwiedzanie wystawy i zapoznanie z pięknem produkowanych dekoracji. Po teoretycznym wstępie, każde dziecko stworzy własny wzór oparty na motywach fajansowych zaprezentowanych na filmie instruktażowym.

Koszt zajęć: bilet wstępu 3 zł od osoby (dzieci do lat 7 wstęp wolny) + 4 zł opłata od uczestnika za udział w warsztatach

Czas zajęć: 60 – 90 min.

Prowadzenie: Karolina Bandziak-Kwiatkowska, fajans@muzeum.wloclawek.pl, tel. 54 232 32 43. 

  •  Co wiecie o Portrecie?

Odpowiedzi na to pytanie poszukamy na stałej ekspozycji „Galeria portretu polskiego…”. Dowiemy się, co to jest portret i autoportret, czym różni się od pejzażu. Przeanalizujemy wybrane obrazy, aby poznać, w jaki sposób i dlaczego malowano portrety. Nauczymy się podstaw rysowania portretu, właściwego podziału elementów twarzy, a w części warsztatowej wcielimy się w rolę malarza rysownika i stworzymy autoportret.

Koszt zajęć: bilet wstępu 3 zł od osoby (dzieci do lat 7 wstęp wolny) + 8 zł opłata od uczestnika za udział w warsztatach

Czas zajęć: 60-90 minut

Prowadzenie: Kalina Ciesielska, k.ciesielska@muzeum.wloclawek.pl, tel. 54 232 30 01

Zgłoszenia grup na warsztaty (przynajmniej na dwa dni przed terminem realizacji), prosimy kierować również do Działu Edukacji i Promocji Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, tel. 54 232-30-01. W zajęciach może brać udział maksymalnie 25 osób (jedna klasa). Zajęcia prowadzone są od wtorku do czwartku w godzinach od 10.00 do 15.00, po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu. 

UWAGA! Bardzo prosimy o zabieranie torebek, kartoników itp., na wykonane przez dzieci prace.

LEKCJE MUZEALNE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I ŚREDNICH:

  • Historia fajansu włocławskiego (Film z prezentacją multimedialną).

KONTAKT: Karolina Bandziak-Kwiatkowska, tel. 54 232-32-43 

Zgłoszenia grup na lekcje muzealne (przynajmniej na dwa dni przed terminem realizacji) prosimy kierować również do Działu Edukacji i Promocji Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, tel. 54 232-30-01. W lekcjach muzealnych może brać udział maksymalnie 25 osób (jedna klasa). Zajęcia prowadzone są od wtorku do czwartku w godzinach od 10.00 do 15.00, po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu.

OPŁATY:

Lekcje muzealne – 20 zł od grupy

Lekcje muzealne połączone z prezentacją multimedialną, filmem – 30 zł

(Opłaty nie zwalniają z obowiązku nabycia biletów wstępu, cena biletów w muzeach na terenie Włocławka wynosi: normalny – 7 zł, ulgowy – 5 zł, zorganizowane grupy szkolne – 3 zł od osoby).

Oprowadzanie po ekspozycji – 30 zł od grupy