Niedziela24.04.22

RELACJA Z NIEDZIELNEGO SPOTKANIA Z KUSTOSZEM W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM

gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 24.04.2022

24 kwietnia br., na wystawie czasowej „Za siódmą górę. Motyw drogi i wędrowania w polskiej kulturze ludowej”, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Niedziela z kustoszem”.

Wystawa, która prezentowana będzie w Muzeum Etnograficznym do 29 kwietnia, ukazuje wybrane aspekty wędrówek – związanych z handlem i rzemiosłem, religijnością i obrzędami ale też tułaczką, emigracją, a nawet śmiercią postrzeganą w ludowych wyobrażeniach jako najdalsza, bezpowrotna podróż. Spotkanie obejmowało oprowadzenie kuratorskie. Po zakończeniu uczestnicy mogli podzielić się własnymi spostrzeżeniami i przemyśleniami na temat podróżowania dawniej i współcześnie. Spotkanie uświetnił występ solistów z Cygańskiego Zespołu Pieśni i Tańca  „ROMA” z Włocławka, pod kierunkiem Cezarego Majewskiego. „Niedzielę z kustoszem” poprowadził Michał Kwiatkowski.

Fot. Jarek Czerwiński