Jaja

XIV KIERMASZ WIELKANOCNY ZA NAMI


gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 18.03.2018

18 marca b.r., na dwa tygodnie przed świętami w Muzeum Etnograficznym odbył się kiermasz wielkanocny. Czternasta edycja imprezy spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

W tym niezwykłym dniu muzealne ekspozycje wzbogaciły się o liczne kramy, na których królowały wielkanocne zajączki, kurczaczki, baranki, palemki i oczywiście pisanki. Nie zabrakło również bab, słodkich mazurków, pięknie dekorowanych w kujawskie wzory ciasteczek, tradycyjnych wędlin, serów, chleba, konfitur, miodów, oraz innych pyszności. Miłośnicy ręcznie wykonywanych ozdób, prezentów na „zajączka” szukali wśród wyrobów plecionkarskich, garncarskich, haftowanych i szydełkowych obrusów, rzeźb, kartek świątecznych, drewnianych zabawek, biżuterii i toreb.

Poza tym uczestnicy kiermaszu mogli obejrzeć specjalnie przygotowaną ekspozycję okolicznościową pt. „Wielkanocne pisanki” prezentującą klasyczne i współczesne dekoracje jajek (czynna od kiermaszu do drugiego dnia świąt) oraz wystawę czasową pt. „Fotografie od szewca. Roberta Pokory świat na szklanych negatywach”

Na najmłodszych czekały warsztaty ozdób wielkanocnych wykonanych z papieru.

Galeria Rozwiń Zwiń