Festyn32018

OSTATNI FESTYN FOLKLORYSTYCZNY W SKANSENIE W KŁÓBCE ZA NAMI!


gdzie: Park etnograficzny, kiedy: 09.09.2018

Tematem przewodnim ostatniego w tym sezonie festynu folklorystycznego z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Ziołowa spiżarnia”, było znaczenie ziół w kuchni i medycynie ludowej.  Podczas niedzielnej imprezy na skansenowskiej scenie mogliśmy podziwiać widowisko „Szeptucha” w wykonaniu Zespołu Obrzędowego „Lubominianki” z gminy Boniewo. W programie imprezy znalazły się również występy „Rodzinnej Kapeli Pana Jacka” z Sierpca (po raz pierwszy w skansenie) oraz Zespołu Folklorystycznego „Bronisławianki” z Bronisławia w repertuarze tradycyjnych melodii ludowych i pieśni kujawskich.

Występom towarzyszyło wiele atrakcji, m.in. słuchowisko o ziołolecznictwie w mobilnym planetarium, wypiek podpłomyków, pokazy szatkowania i ubijania kapusty, suszenia owoców, czyszczenia i obróbki zboża, toczenia naczyń na kole garncarskim, wyplatania koszy, kucia żelaza na gorąco oraz degustacja naparów z ziół. Dzieci wzięły natomiast udział w wyrobie podpłomyków, w warsztatach plecionkarskich i plastycznych – wyrobu kwiatów rumianków z bibuły.

Miłośników rękodzieła ludowego i tradycyjnego jadła przyciągały kramy z rzeźbami, wyrobami kowalstwa artystycznego, koszami wiklinowymi, naczyniami z gliny, zabawkami, biżuterią, ozdobami ze słomy, bibuły, masy solnej, torbami oraz ze swojskim jadłem.

Poniżej, w galerii, znajdą Państwo fotorelację z imprezy. 

Galeria Rozwiń Zwiń