NIEDZIELA Z KUSTOSZEM

gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 28.02 - 28.02.2016

28 lutego 2016 r. w Muzeum Etnograficznym odbyło się kolejne muzealne spotkanie z kustoszem. Komisarz wystawy Michał Kwiatkowski oprowadził po wystawie czasowej „Zapomniany świat. Olędrzy w krajobrazie i kulturze”.

Autor ekspozycji przybliżył uczestnikom spotkania nieznany świat olędrów, odpowiedział na pytania skąd przybyli, co skłoniło ich do opuszczenia pierwotnej ojczyzny w poszukiwaniu nowego miejsca do życia i pracy oraz dlaczego nadwiślańskie nieużytki stawały się ich domem.

Na kolejne spotkanie z kustoszem zapraszamy 3 kwietnia do Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12. Po wystawie „Stanisław Czajkowski (1878–1954). Malarstwo. Wystawa z kolekcji prywatnej” oprowadzi jej autorka Krystyna Kotula.

Galeria Rozwiń Zwiń