Nzkzamcza

Niedziela z kustoszem w Zbiorach Sztuki


gdzie: Zbiory Sztuki, kiedy: 28.11.2021

Dobiega końca wyjątkowo barwna ekspozycja w Zbiorach Sztuki pt. „13 Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki”. Wystawę przygotowała, organizująca od 25 lat ten najważniejszy w kraju konkurs malarski dla plastyków nieprofesjonalnych, działająca w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy — Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej. O popularności konkursu może świadczyć liczba 600 prac nadesłanych na tegoroczną edycję. Spośród nich, na wystawie — wyjątkowo i po raz pierwszy zorganizowanej we Włocławku — eksponowanych jest ponad 200 prac 108 autorów tworzących w ośrodkach wielkomiejskich, a także w małych miasteczkach i wsiach. Są wśród nich także twórcy z Włocławka — Andrzej Orłowski, Elżbieta Pyra i laureat nagrody Tomasz Żaglewski. Różnorodne pod względem tematycznym i formalnym obrazy reprezentują rozmaite style i kierunki — art brut, outsider art, malarstwo intuicyjne, naiwne czy ewidentnie nawiązujące do tradycji ludowej.
W czasie spotkania będą przybliżone najważniejsze spośród reprezentowanych kierunków, a także sylwetki niektórych twórców. Mamy nadzieję, że także goście zechcą opowiedzieć o wrażeniach, jakie dostarcza im sztuka „wewnętrznej potrzeby”, wypływająca z głębi duszy jej twórców, sztuka szczera i pozbawiona naśladownictwa.

Krystyna Kotula

Miejsce: Zbiory Sztuki, Włocławek, ul. Zamcza 10/12
Termin: 28 listopada 2021 r., godz. 12.00
Bilety: normalny – 7 zł, ulgowy – 5 zł
Przypominamy, że w czasie spotkania obowiązuje zasada DDM: dystans – dezynfekcja – maseczka.

To ostatnia szansa by zobaczyć te niesamowite prace. Jeśli jednak ktoś nie może do nas dołączyć, zachęcamy do wirtualnego zwiedzania❤ Link poniżej: