niedzielarajmuhnd

ZAPRASZAMY NA NIEDZIELĘ Z KUSTOSZEM NA WYSTAWIE „RAJMUND LEWANDOWSKI…”


gdzie: Zbiory Sztuki, kiedy: 06.11.2016 , godzina: 12:00

W dniu 6 listopada br., o godzinie 12.00, w gmachu Zbiorów Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przy ul. Zamczej 10/12 odbędzie się spotkanie Niedziela z kustoszem, w trakcie którego po wystawie Rajmund Lewandowski (1927–1986). Piewca ziemi dobrzyńskiej oprowadzi zwiedzających jej autor i komisarz, Adam Zapora.

Otwarta w roku obchodów 30. rocznicy śmierci Rajmunda Lewandowskiego ekspozycja przypomina twórczość jednego z najbardziej niezwykłych lipnowskich artystów. Z zawodu lekarz okulista, z zamiłowania grafik, rysownik i malarz, regionalista, animator życia kulturalnego w rodzinnym mieście, twórca i kolekcjoner ekslibrisów, satyryk, pisarz, krytyk. W pracach, jak żaden inny twórca, uwiecznił ziemię dobrzyńską i Lipno.

Rajmund Lewandowski (1927–1986). Piewca ziemi dobrzyńskiej to pierwsza pośmiertna wystawa artysty w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Ekspozycja w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej prezentuje prace pochodzące z kolekcji Zdzisławy Lewandowskiej oraz włocławskiego muzeum. Jest unikalną możliwością poznania bogactwa przedstawień zawartych w cyklach Ziemia Dobrzyńska, Stare Lipno, Motywy z Lipna,  Lipno oraz Legendy Lipnowskie. Dopowiedzeniem wspomnianych tek są ryciny, rysunki i szkice podejmujące tematy związane z regionem i rodzinnym miastem artysty.

Koszt oprowadzenia po ekspozycji czasowej zawarty jest w cenie biletu wstępu do Muzeum i daje również możliwość samodzielnego zwiedzenia ekspozycji stałej.

Bilet normalny – 7 zł

Bilet ulgowy – 5 zł