22ad

#MuzeumWdomu – QUIZ – Zwyczaje bożonarodzeniowe na Kujawach

gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 22.12.2020

Boże Narodzenie jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej uroczystych świąt kościelnych upamiętniających narodziny Jezusa Chrystusa. Nie zapominajmy jednak, że w obrzędowości ludowej, obok elementów religijnych zachowało się jeszcze wiele zwyczajów, wróżb, przesądów sięgających czasów przedchrześcijańskich, związanych z przełomem zimowym, z obchodzonym wówczas początkiem roku słonecznego, wegetacyjnego i obrzędowego. Święta Bożego Narodzenia to również tradycje rodzinne, które przez wielu są pieczołowicie pielęgnowane. Rozwiązując poniższy quiz sprawdźcie, ile wiecie na temat dawnych zwyczajów i które z nich przetrwały w Waszych domach do dzisiaj. Bawcie się dobrze, świętujcie, wspominajcie i „delektujcie” tym wspaniałym czasem.

By rozwiązać QUIZ klikamy TUTAJ.