Kot

#MuzeumWdomu – DLA MAŁYCH – Z GLINY I MODELINY

gdzie: Zbiory Sztuki, kiedy:

Przed nami otwarcie wystawy pokonkursowej „XII Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego”. Konkurs organizowany jest dla upamiętnienia sylwetki rzeźbiarza. Pragniemy zachęcić do zwiedzania wystawy prezentowanej w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 w dniach 29 maja–28 czerwca 2020 roku. W konkursie udział wzięło 162 uczestników z Włocławka, jak również z innych regionów Polski. Jury wytypowało kilkudziesięciu laureatów, których dzieła prezentowane będą na ekspozycji stałej „Rzeźba ceramiczna Stanisława Zagajewskiego (1927-2008)”. Wystawa stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z sylwetką twórcy i człowieka, który pomimo trudnych warunków życiowych realizował się i spełniał jako artysta rzeźbiarz. St. Zagajewski urodził się prawdopodobnie w 1927 roku, zmarł 4 kwietnia 2008 roku. Jego twórczość jest niepowtarzalna, zaliczana do nurtu art brut.

Zachęcamy do rodzinnego zwiedzania. A dla dzieci mamy kolejną propozycję warsztatów plastycznych, tym razem inspirowanych rzeźbą w glinie.

Untitled