5 maja 2019 r. startuje dziewiąta edycja „Majówki z kulturą i sztuką”. Celem wydarzenia jest zapewnienie niepełnosprawnym mieszkańcom naszego regionu oraz ich opiekunom możliwości bezpłatnego skorzystania z oferty lokalnych instytucji kulturalnych. Dzień startu akcji nie jest przypadkowy, ponieważ wypada w ustanowiony na początku XX wieku we Francji Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, a także Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.
Więcej informacji na stronie: http://niepelnosprawni.kujawsko-pomorskie.pl
„Majówka z kulturą i sztuką 2019” w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku dla grup zorganizowanych
PROGRAM:
– 10 maja 2019 r., godz. 10.00
Miejsce: Gmach Główny, ul. Słowackiego 1a lub Zbiory Sztuki, ul. Zamcza 10/12, Włocławek, kontakt Kalina Ciesielska, tel. 54 2323001
Warsztaty CO WIECIE O PORTRECIE? (termin zarezerwowany)
Na zajęciach dowiemy się, co to jest portret i autoportret, czym różni się od pejzażu. Przeanalizujemy wybrane obrazy, aby poznać, w jaki sposób i dlaczego malowano portrety. Nauczymy się podstaw rysowania portretu, właściwego podziału elementów twarzy, a w części warsztatowej wcielimy się w rolę malarza rysownika i stworzymy autoportret.
– 17 maja 2018 r., godz. 10.00
Miejsce: Muzeum Stanisława Noakowskiego, ul. Mickiewicza 6, Nieszawa, kontakt Ryszard Lewandowski, tel. 883374668
Warsztaty MARTWA NATURA Z OWOCAMI (termin zarezerwowany)
Celem warsztatów jest poznanie podstawowych technik malarskich wodnych, pokaz narzędzi i przyborów do malowania farbami wodnymi, prezentacja prac plastycznych wykonanych w tych technikach, wykonanie szkicu martwej natury, omówienie zagadnień kolorystycznych i światłocienia oraz próba namalowania martwej natury.
– 24 maja 2019 r., godz. 10.00
Miejsce: Zbiory Sztuki, ul. Zamcza 10/12, Włocławek, kontakt Kalina Ciesielska, tel. 54 2323001
Warsztaty BYĆ JAK ZAGAJEWSKI (termin zarezerwowany)
Spotkanie z twórczością Stanisława Zagajewskiego stanowi doskonały przyczynek nie tylko do zapoznania uczestników z sylwetką artysty z kręgu art brut, ale także do przybliżenia im pojęcia stylu oraz nurtu w sztuce. Uczestnicy zajęć dowiedzą się czym rzeźba różni się od płaskorzeźby. Spróbują także swoich sił w trudnej sztuce interpretacji, dzięki czemu uświadomią sobie, że nie tylko to co piękne może wzbudzać podziw. W części warsztatowej uczestnicy, inspirując się twórczością Stanisława Zagajewskiego, wykonają własną rzeźbę w glinie dodając do niej surowce „najniższej rangi” tj. nakrętki, słomki, rolki po papierze.
Warsztaty przeznaczone są dla grup zorganizowanych. Możliwa liczba uczestników w każdym z zajęć: do 20 osób (Warsztaty prowadzone będą w salach dostępnych dla osób niepełnosprawnych). Obowiązują wcześniejsze zapisy. Grupy zainteresowane wzięciem udziały w zajęciach prosimy o kontakt z Działem Edukacji i Promocji, tel. 54 232 30 01.
