LEGENDA ROCKA W SKANSENIE W KŁÓBCE


gdzie: , kiedy:

W czwartek (21.X) w skansenie w Kłóbce gościł legendarny brytyjski wokalista rockowy, lider zespołu Deep Purple, a także były wokalista Black Sabbath Ian Gillan.

Powodem pobytu słynnego muzyka w naszym regionie była realizacja filmu dokumentalnego „Chopin – Preludium”, w którym występuje jako narrator. Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Jerzy Szkamruk, który w ubiegłym roku na terenie skansenu w Kłóbce realizował zdjęcia do filmu „Fryderyk 2010”, mającego charakter podróży z Chopinem po współczesnej Polsce. Film ten w bieżącym roku zdobył już wiele nagród, m.in: Grand Prix na International Turfilm Festiwal we Włoszech, Grand Prix – Amorgos Short Film Festiwal IPERIA w Grecji, „Srebrny ekran” na International Film and Video Festivalw w Los Angeles, złoto za najlepszy film promocyjny na Tourfilm Brazil International Festiwal w Brazylii i brąz za najlepszy film promocyjny na Międzynarodowym Festiwalu Filmów ITB w Berlinie. Głównym celem obecnej produkcji jest pokazanie korzeni Chopina. Autorzy filmu uznali, że najlepiej gdy
w rolę poszukiwacza tych korzeni wcieli się znany współczesny muzyk, który reprezentuje nowoczesny gatunek muzyki.

Podobnie jak w przypadku pierwszej produkcji głównym sponsorem filmu „Chopin – Preludium” jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a także Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Galeria Rozwiń Zwiń