Pyt2

Konkurs dla fanów haftu kujawskiego – pytanie nr 2

gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 16.12.2021
Wszyscy, którzy jeszcze nie mają w swojej biblioteczce publikacji „Haft kujawski wczoraj i dziś. Katalog wzorów”, a bardzo o niej marzą, mają szansę ją zdobyć😍 Drodzy fani haftu kujawskiego! Przed Wami drugie zadanie konkursowe: podaj imiona i nazwiska trzech żyjących hafciarek należących do Stowarzyszenia Twórców Ludowych – Oddział Włocławek.
Pierwsza prawidłowa odpowiedź zostanie nagrodzona ww. publikacją oraz gadżetami towarzyszącymi projektowi „Haft kujawski ginie. Nauczmy, ocalmy”, dofinansowanemu w ramach programu „Kultura ludowa i tradycyjna” ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.. Liczy się czas, czekamy na e-maile od Was pod adresem: konkursmzkid@gmail.com.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU – 17 GRUDNIA 2021 r.:
Gratulujemy Pani Beacie, która prawidłowo podała nazwiska następujących hafciarek: Zofii Szmajdy-Mierzwickiej, Ireny Najdek i Krystyny Zagrabskiej. Oprócz nich do Stowarzyszenia należą jeszcze Zofia Bielecka (aktualnie mieszkająca poza naszym regionem) i niedawno przyjęta do Stowarzyszenia Aniela Leszczyńska💙❤️