KUJAWIAK

FESTYN FOLKLORYSTYCZNY W SKANSENIE W KŁÓBCE

gdzie: Park etnograficzny, kiedy: 25.06.2017

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na pierwszy w tym roku festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Każdej niedzieli Kujawiak się weseli”, który odbędzie się w dniu 25 czerwca (niedziela), w godz. 15.00–18.00, na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce, gm. Lubień Kujawski.

Program zapowiada się interesująco. Wystąpi Zespół Obrzędowy „Lubominianki”

z gminy Boniewo w premierowym widowisku opowiadającym o obyczajowości rodzinnej związanej z czasem wolnym, który jest okazją do wspólnej zabawy, muzykowania, gawędy, snucia opowieści… „Zabawy dziecięce na Kujawach” zaprezentuje Zespół Folklorystyczny „Dzieci Kujaw”, a pieśni kujawskie Zespół Folklorystyczny „Spod Strzechy”, oba z Brześcia Kujawskiego.

Szczególne atrakcje czekają na dzieci — konkursy, gry i zabawy sprawnościowe na wiejskim podwórku prowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną z Krzewia oraz warsztaty wykonywania szmacianych lalek.

Wszyscy uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w pokazach dawnych zajęć domowych, gospodarskich i rzemieślniczych, m.in. kucia żelaza na gorąco, wyplatania koszy, tłoczenia oleju, wyrobu masła. Miłośników rękodzieła ludowego i tradycyjnego jadła, już od godziny 13.00, wzdłuż skansenowskiej drogi przyciągać będą kramy z haftami, rzeźbami, wyrobami kowalstwa artystycznego, obrazami, zabawkami, biżuterią, ozdobami ze słomy, masy solnej oraz ze swojskim jadłem.

Wstęp na imprezę w cenie biletu:

Normalny – 10 zł

Ulgowy – 6 zł