iii

III WIECZÓR POD LIPĄ


gdzie: Park etnograficzny, kiedy: 15.07.2017

III „Wieczór pod lipą”

W sobotę, 15 lipca 2017 r., o godzinie 17.30, na tarasie ogrodowym zabytkowego dworu Orpiszewskich w Kłóbce odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu „Wieczór pod lipą”. Tym razem jego celem jest przeniesienie się w klimat XIX wieku. Głównym punktem wieczoru będzie koncert muzyki klasycznej i romantycznej. Tę pierwszą zaprezentuje trio młodych, ale już utytułowanych wykonawców: Ewa Witczak (wiolonczela), Małgorzata Będkowska (flet) oraz Jacek Szczepański (fortepian). Zespół ten jest laureatem V Międzynarodowego Konkursu Pedagogów Muzyki (Warszawa 2017). Oprócz klasycznych utworów instrumentalnych, w programie znajdą się pieśni z epoki romantyzmu w wykonaniu Anny Niemiec-Mościckiej (sopran).

Wzorem poprzednich edycji spotkań pod lipą, koncert poprzedzi prelekcja na temat historii dawnych mieszkańców dworu w Kłóbce. Tym razem będzie ona poświęcona Marii z Wodzińskich Orpiszewskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina. W trakcie wykładu po raz pierwszy zostaną zaprezentowane nieznane do tej pory listy artystki, które włocławskie muzeum pozyskało w 2016 roku.

 

W przypadku deszczowej pogody koncert odbędzie się we wnętrzu.

Koszt wstępu na koncert — 15 zł

W PROGRAMIE KONCERTU:

  • Józef Haydn – Trio D-dur Hob. XV:16
  • Friedrich Kuhlau – Trio G-dur op. 119
  • Franciszek Schubert – Pieśni: „Litania”, „Pstrąg”, „Serenada”, „Polna różyczka”
  • Fryderyk Chopin – Pieśni: „Życzenie”, „Piosnka litewska”, „Lecą liście z drzewa”

 

INFORMACJE O WYKONAWCACH:

Małgorzata Będkowska – pracuje z utalentowaną młodzieżą w szkołach muzycznych we Włocławku
i Radziejowie. Współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Orkiestrą Opery Nova oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Brała udział w IV Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Krakowie, a w VII Ogólnopolskim Konkursie Fletowym we Wrocławiu (2013 r.) znalazła się w gronie półfinalistów.

Anna Niemiec-Mościcka – ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy i Podyplomowe Studium Wokalistyki. Jest laureatką kilku nagród na ogólnopolskich konkursach wokalnych. Współpracowała z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, od 2008 r. współpracuje z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, a od 2014 r. także z Capellą Thoruniensis i Cameratą Vladislavia. Prowadzi działalność koncertową z repertuarem operowym, operetkowym, musicalowym i pieśniarskim.

Jacek Szczepański – ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej na Akademii w Bydgoszczy. Pracuje jako nauczyciel i akompaniator w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. Od 2012 r. zajmuje stanowisko asystenta na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Ewa Witczak – jako solistka jest laureatką wielu konkursów polskich i zagranicznych. W zeszłym roku zdobyła I miejsce podczas International Music Competition w Belgradzie. Jest także laureatką 22 międzynarodowego konkursu dla młodych muzyków „Citta di Barletta” we Włoszech (2012 r.). Wraz z zespołem muzyki dawnej Laboratoire de la Musique wygrała Międzynarodowy Konkurs Zespołów Muzyki Dawnej w Świdnicy. Nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji.

Galeria Rozwiń Zwiń