Ferie 2020

FERIE W MUZEUM


gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 28.01 - 06.02.2020

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zachęca do skorzystania z oferty zajęć edukacyjnych prowadzonych w Muzeum Etnograficznym, przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6, w czasie ferii zimowych.

  • INDIAŃSKIE PIÓROPUSZE

Podczas warsztatów przybliżymy dzieciom i młodzieży historię, sztukę i kulturę Indian poprzez wspólne oglądanie wystawy. Dzieci spróbują wcielić się w postaci południowoamerykańskich Indian i stworzą własne bajecznie kolorowe pióropusze, które miały dla Indian niezwykłe znaczenie. Służyły jako talizman ochronny, odzwierciedlały również osiągnięcia wojowników indiańskich. Warsztaty interaktywne to dobra okazja do sprawdzenia swojej wiedzy, dlatego dla każdej grupy wiekowej przygotowane będą rebusy i quizy.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Kontakt: Kalina Ciesielska, Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 232 30 01

Czas trwania: od 60 do 90 min.

Koszt: bilet wstępu 3 zł od osoby + 6 zł opłata od uczestnika za udział w warsztatach (opłata za warsztaty nie zwalnia z opłaty za bilet wstępu, z opłaty za bilet wstępu zwolnione są dzieci do 7 lat)

  • Z KOZĄ NA ZAPUSTY

Czy uniwersalne jest nadal powiedzenie „Gdzie koza chodzi, tam żytko się rodzi…?”. Czym charakteryzują się żywe do dziś na Kujawach zwyczaje zapustne? Jakie postaci maszerują przez kujawskie wsie w ostatnie dni karnawału? Czy zwyczaj ewoluował przez lata? Na te i inne pytania uzyskają odpowiedź uczestnicy zajęć przybliżających tematykę zwyczajów zapustnych. W części warsztatowej sami spróbują wykonać wybrane przez siebie rekwizyty zapustne (maszkary zwierzęce). Lekcja uzupełniona zostanie projekcją filmu/zdjęć z przemarszu grup zapustnych.

Kontakt: Beata Wąsik, Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 232 30 01

Czas trwania: ok. 90 minut

Koszt: bilet wstępu 3 zł od osoby + 9 zł opłata od uczestnika za udział w warsztatach (opłata za warsztaty nie zwalnia z opłaty za bilet wstępu, z opłaty za bilet wstępu zwolnione są dzieci do 7 lat)

Uczniów i nauczycieli zainteresowanych ofertą prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w zajęciach. Odbywają się one od wtorku do czwartku, w godzinach od 10.00 do 14.30. Grupa uczestników nie może przekroczyć 25 osób.