edd

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2017


gdzie: Park etnograficzny, kiedy: 16.09.2017

Europejskie Dni Dziedzictwa – jest to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. 

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku ponownie włączyło się w akcję. Tym razem zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w spacerku z przewodnikiem po Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, który odbędzie się 16 września o godzinie 10.00. Liczba miejsc jest ograniczona, maksymalna ilość osób wynosi 30. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 54 284 27 92 lub 729 769 078. Wstęp do skansenu – symboliczne 1 zł.

W załączniku znajdą Państwo program obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Województwie Kujawsk0-Pomorskim. Zapraszamy również na stronę wydarzenia: http://edd.nid.pl/

 Europejskie Dni Dziedzictwa w Województwie Kujawsko-Pomorskim – informator