MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

WARSZTATY RODZINNE – BARWNE PEJZAŻE

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne, które odbędą się w Zbiorach Sztuki. W pierwszej części zajęć uczestnicy zwiedzą wystawę czasową „Paleta Kujaw. Ikonografia regionu w malarstwie, grafice i rysunku XX wieku.” W kolejnej części warsztatów można będzie wykazać się zdolnościami manualnymi.

10 sierpnia, godzina 11.00 – BARWNE PEJZAŻE – WYDRAPYWANKA

Pastelami olejnymi rysuje się łatwo i przyjemnie, mają bardzo wyraźne i intensywne kolory, dlatego tak chętnie tworzą nimi najmłodsi. Na zajęciach połączymy dwie techniki artystyczne: pastel olejną i wydrapywankę. Na zarysowaną pastelami sztywną kartkę, uczestnicy nałożą warstwę czarnej, akrylowej farby. Po jej wyschnięciu, za pomocą różnych narzędzi, będą wydrapywać tęczowe obrazy.

24 sierpnia, godzina 11.00 – BARWNE PEJZAŻE – KOLAŻ 

Kolaż, czyli wycinanie i przyklejanie, to świetny pomysł na ponowne przetworzenie i wykorzystanie materiałów, a także okazja do ćwiczeń manualnych z nożyczkami. Do stworzenia kolażu użyjemy przeróżnych elementów, takich jak gazety, naklejki, kolorowe taśmy klejące, wycinanki itp. Poprzez połączenie różnych struktur, uczestnicy stworzą ciekawe i oryginalne pejzaże.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmuje Dział Edukacji i Promocji: (54) 232 30 01

Koszt zajęć – 10 zł od uczestnika

 

Skip to content