DECOUPAGE – MAGICZNA METAMORFOZA PRZEDMIOTU

gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 14.02 - 14.02.2016

14 lutego br. zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na kolejne warsztaty rodzinne w ramach spotkań TRADYCJA W MUZEUM pn. „Dekupaż – decoupage – magiczna metamorfoza przedmiotu”. Warsztaty odbyły się w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6.

Tradycyjnie zajęcia rozpoczął miniwykład przybliżający technikę zdobniczą decoupage, czyli sztukę ozdabiania papierowymi wycinankami różnych przedmiotów. W warsztatach wzięła udział pani Edyta Hankowska-Czerwińska, konserwator malarstwa, pasjonatka rękodzieła artystycznego, która zaprezentowała ciekawe i wyjątkowe przykłady prac wykonanych techniką decoupage.

Zadaniem uczestników było ozdobienie metalowej puszki za pomocą papierowych serwetek tak, by powstały niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju pojemniki na drobiazgi, które mogą być oryginalnym prezentem dla bliskiej osoby. Zajęcia zakończyły się prezentacją prac.

Galeria Rozwiń Zwiń