Zapraszamy na warsztaty dla grup zorganizowanych „Nikiforowe akwarele”

Zbiory Sztuki

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza do skorzystania z nowej oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie czasowej pt. „NIKIFOR z kolekcji Bogdana Jakubowskiego”. Jest skierowana do grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Zajęcia odbywają się w gmachu Zbiorów Sztuki, przy ul. Zamczej 10/12 we Włocławku.

„Nikiforowe akwarele” to zajęcia inspirowane twórczością Epifaniusza Drowniaka, który uznany jest za najwybitniejszego i najbardziej znanego artystę tworzącego w nurcie prymitywizmu. Zagadnienia oraz pojęcia, takie jak art brut, prymitywizm, artysta amator i malarz pomogą nam przybliżyć sylwetkę Nikifora. Uczestnicy w części praktycznej wykonają za pomocą taśmy, kawałków gazet, czarnej kredki i farb akwarelowych własny pejzaż. Pracę będziemy tworzyć etapami — jako pierwszą zrobimy ramkę za pomocą taśmy papierowej. Wewnątrz ramki przykleimy kawałki starych czarno-białych gazet, następnie czarną kredką naszkicujemy pejzaż i narysujemy elementy architektury oraz umieścimy różne napisy, inspirując się pracami Nikifora. Na koniec za pomocą farb akwarelowych pomalujemy pracę.

Czas trwania: od 60 do 90 min.

Koszty zajęć: bilet wstępu 3 zł od osoby + 8 zł opłata za warsztaty od osoby*

___________________________________________________________________________

*opłata za warsztaty nie zwalnia z opłaty za bilet wstępu, z opłaty za bilet wstępu zwolnione są dzieci do 7 lat.

Uczniów i nauczycieli zainteresowanych ofertą prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w zajęciach. Odbywają się od wtorku do czwartku, w godzinach od 10.00 do 14.30. Grupa uczestników nie może przekroczyć 25 osób. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela: Kalina Ciesielska, Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 2323001