Pastele

ZAPRASZAMY NA NOWĄ WYSTAWĘ CZASOWĄ W MUZEUM W NIESZAWIE

gdzie: Muzeum S. Noakowskiego, kiedy: 10.11.2017

Dnia 10.12.2017 r., o godz. 15.00, w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie odbędzie się otwarcie wystawy prac toruńskiej artystki pt. „Małgorzata Iwanowska-Ludwińska – pastele”.

Wystawa potrwa do dn. 4.02.2018 r.

Zapraszamy

Małgorzata Iwanowska-Ludwińska jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom mgr. otrzymała w roku 1973, a od 1974 pracuje twórczo jako członek Toruńskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 2005 r. należy do Toruńskiego, a później do Warszawskiego Okręgu Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Ma na koncie ponad 50 wystaw indywidualnych malarstwa. Wydała 10 książek – poezję i prozę.

Współpracowała z „Arterier UMK” prof. Mariana Stępaka w Toruniu i „Galerią Współczesną” prof. Janusza Boguckiego w Warszawie. Uczestniczyła też, w ciągu minionych lat, w licznych plenerach malarskich i sympozjach poświęconych sztuce.

Jest autorką trzech zbiorów kolekcji archiwaliów artystycznych stanowiących spuściznę jej męża – Jerzego Ludwińskiego, które są w posiadaniu muzeów – Polskiej Sztuki Współczesnej: CSW ,,Znaki Czasu” w Toruniu, CSW ,,Zamek Ujazdowski” w Warszawie i MWW we Wrocławiu.

Jest też laureatką nagród m.in. Nagrody Specjalnej Ministra Kultury Waldemara Dąbrowskiego za całokształt twórczości, Nagrody Prezydenta Miasta Torunia za VI Annale ZPAP oraz ,,Anioła” od Prezydenta Michała Zaleskiego, wręczonego artystce na otwarciu wystawy Jubileuszu 40-lecia pracy twórczej, w toruńskim Domu Muz, w roku 2014.

Jej prace znajdują się w kolekcjach toruńskich: CSW ,,Znaki Czasu”, PGS ,,Wozownia”, w zbiorze stałym Muzeum Okręgowego w Ratuszu Staromiejskim oraz w domach kolekcjonerów w kraju i poza nim, np. w Szwecji czy w Niemczech, 200 prac na papierze posiada BU UMK w Toruniu.

Z ważniejszych wystaw wymienić warto: dwie ekspozycje malarstwa w toruńskim BWA i w PGS ,,Wozownia”, w Domu Muz w Toruniu oraz wystawę w Galerii ,,Arsenał” w Poznaniu, a także w Galerii Teatru Studio w Warszawie i w Galerii ,,Piwnica Świdnicka” we Wrocławiu.

Obecnie przygotowuje dużą ekspozycję – retrospektywę w Dworze Artusa w Toruniu. Wernisaż wystawy przewiduje się na lipiec 2018 r.

Afisz Nieszawa A3.indd