Noc2020

ZAPRASZAMY NA NOC MUZEÓW ONLINE!


kiedy: 15.05 - 16.05.2020

Niestety w tym roku nie możemy zaprosić Państwa na Noc Muzeów, dlatego postanowiliśmy „wprosić” się do Waszych domów. Mamy kilka pomysłów dla małych i dużych na spędzenie z nami wolnego czasu. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej, Facebooka, Instagrama oraz kanału YouTube, gdzie już od piątku zaczną pojawiać się wszystkie propozycje.

  • Zaczynamy od zabawy dla trochę starszych miłosników muzeum, polegającej na odnalezieniu 10 różnic, na reprodukcji malowidła ściennego „Panorama Włocławka i zawody wioślarskie na Wiśle”. By wziąć udział w konkursie klikamy tutaj: PANORAMA WŁOCŁAWKA
  • Wieczór pod gwiazdami? Czemu nie! Jesteście ciekawi jak wygląda skansen nocą? Dziś spełnimy to życzenie:) Wyłapujcie spadające gwiazdy i oddajcie się marzeniom… Odwiedzajcie nasz kanał na YouTube, więcej już wkrótce!

  • Zapraszamy dzieci na warsztaty plastyczne połączone z konkursem na wykonanie portretu, autoportretu. Spośród nadesłanych zdjęć prac wybierzemy trzy najciekawsze i nagrodzimy drobnymi upominkami. Więcej o konkursie znajdziecie tutaj: PORTRET.
  • Dla zainteresowanych sztuką przygotowaliśmy quiz związany z włocławskimi artystami. Zadaniem będzie dopasowanie do ich nazwisk, podobizn i dzieł. By wziąć udział w zabawie klikamy tutaj: ALFABET SZTUKI.
  • Na deser krótka animacja. Odkryjmy, co dzieje się z zabytkami, gdy zamykane są drzwi muzealnych ekspozycji.

WSZYSTKIE WIRTUALNE SPACERY ZNAJDZIECIE PONIŻEJ, WYSTARCZY KLIKNĄĆ W DANY ODDZIAŁ:)

Oglądaliśmy już gwiazdy, teraz pora sie przejść:) Wirtualny spacer nocą po fragmencie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce. Wyruszamy klikając tutaj.

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów była wyjątkowa. Bardzo dziękujemy za to, że z nami byliście, tutaj online. Noc muzeów dobiega końca mówimy więc dobranoc…

Inspiracje i podpowiedzi dotyczące proponowanych przez nas zabaw znajdziecie Państwo na muzealnych wystawach, których w obecnej sytuacji, w nocy nie udostępnimy, ale od 12 maja br. można je zwiedzać w normalnych godzinach pracy muzeum, przestrzegając obowiązujących zasad, wprowadzonych dla Waszego i Naszego bezpieczeństwa.