ZAPRASZAMY NA DZIEŃ WOLNEJ SZTUKI!

gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 23.04.2016 , godzina: 12:00

Zwolnij w muzeum i zainspiruj się! W sobotę, 23 kwietnia o godzinie 12:00 w 83 muzeach i galeriach w 37 miastach Polski odbędzie się szósta edycja imprezy Dzień Wolnej Sztuki.

Muzeum Etnograficzne w tym roku po raz pierwszy dołączy do tego wydarzenia. W Dniu Wolnej Sztuki zaproponujemy zwiedzającym oglądanie wybranych przez nas obiektów z zakresu sztuki ludowej. Spotkanie zakończy dyskusja, podczas której uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi wrażeniami oraz przeanalizować dzieła sztuki wraz z Krystyną Pawłowską – Kierownikiem Muzeum Etnograficznego.

Tego dnia, przez godzinę muzea pokazują kilka wybranych przez siebie obiektów. Akcja ma wymiar edukacyjny – przy eksponatach stoją osoby, które motywują gości do głębszego zastanowienia się nad dziełem i rozbudzą wśród nich dyskusje. Mają oni uświadomić uczestnikom spotkania, że muzea można zwiedzać bez żadnych kompleksów, a do oglądania sztuki nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza czy wykształcenie.

„Podczas Dnia Wolnej Sztuki chcemy pokazać zwiedzającym, że każdy obiekt ma coś do powiedzenia. Wystarczy tylko w skupieniu się w niego wsłuchać – czyli wpatrzeć” – mówi Zuzanna Stańska, organizatorka i pomysłodawczyni akcji – „W naszym codziennym życiu jesteśmy często zagonieni, nie mamy czasu na refleksję. Dzień Wolnej Sztuki ma być lekarstwem na ten pęd.”

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia, w tym lista uczestniczących muzeów i galerii znajduje się na www.dzienwolnejsztuki.pl, www.facebook.com/dzienwolnejsztuki.

W dniu imprezy wstęp do Muzeum Etnograficznego we Włocławku będzie bezpłatny.

ZAPRASZAMY!

Galeria Rozwiń Zwiń