Origami

ZAJĘCIA INTERAKTYWNE PT. „ORIGAMI, CZYLI SZTUKA SKŁADANIA PAPIERU” GLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 08.10 - 28.11.2019

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza do skorzystania z nowej oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie czasowej pt. „100 sztuk porcelany na 100 lat relacji dyplomatycznych polsko-japońskich. Oferta skierowana jest do grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i średnich.  Zajęcia odbywają się w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary 6 we Włocławku.

Podczas warsztatów opowiemy o ciekawostkach związanych z kulturą i zwyczajami Japonii, np. o ceremonii picia herbaty. Uczestnicy nauczą się samodzielnie tworzyć zabawki i ozdoby z papieru w technice origami. Jest to sztuka składania papieru, znana w Japonii od bardzo dawna, dziś rozpowszechniona i ogromnie popularna. Prawie każdy mieszkaniec Japonii potrafi z kawałka papieru wyczarować np. postacie zwierząt oraz różne przedmioty. My również spróbujemy.

Zajęcia będą doskonałą zabawą rozwijającą wyobraźnię i zdolności manualne.

Czas trwania: od 60 do 90 min.

Koszt zajęć: bilet wstępu 3 zł od osoby + 4 zł opłata za warsztaty od osoby*

Zajęcia prowadzone będą od 8 października do 28 listopada 2019 roku.

___________________________________________________________________________

*opłata za warsztaty nie zwalnia z opłaty za bilet wstępu, z opłaty za bilet wstępu zwolnione są dzieci do 7 lat.

Uczniów i nauczycieli zainteresowanych ofertą prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w zajęciach. Odbywają się one od wtorku do czwartku, w godzinach od 10.00 do 14.30. Grupa uczestników nie może przekroczyć 25 osób. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela: Kalina Ciesielska, Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 2323001