Indianie

ZAJĘCIA INTERAKTYWNE „INDIAŃSKIE PIÓROPUSZE” DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy:

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza do skorzystania z nowej oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie czasowej pt. „Inspirowani naturą. Rękodzieło Indian Amazonii. W hołdzie Borysowi Malkinowi”. Oferta skierowana jest do grup przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary 6 we Włocławku. Podczas warsztatów przybliżymy dzieciom i młodzieży historię, sztukę i kulturę Indian poprzez wspólne oglądanie wystawy. Dzieci spróbują wcielić się w postaci południowoamerykańskich Indian i stworzą własne pióropusze (korony), którymi Indianie z Amazonii ozdabiali głowy z okazji ważnych świąt, rytuałów i obrzędów. Różne odmiany pióropuszy (koron) były noszone przez wojowników, szamanów a nawet dzieci i młodzież (także dziewczęta) podczas ważnych ceremonii.

Warsztaty interaktywne to również dobra okazja do sprawdzenia swojej wiedzy, dlatego dla każdej grupy wiekowej przygotowane będą rebusy i quizy. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Czas trwania: od 60 do 90 min.

Koszty zajęć: bilet wstępu 3 zł od osoby + 6 zł opłata za warsztaty od osoby* (opłata za warsztaty nie zwalnia z opłaty za bilet wstępu, z opłaty za bilet wstępu zwolnione są dzieci do 7 lat)

Uczniów i nauczycieli zainteresowanych ofertą prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w zajęciach. Odbywają się one od wtorku do czwartku, w godzinach od 10.00 do 14.30. Grupa uczestników nie może przekroczyć 25 osób. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela: Kalina Ciesielska, Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 2323001

Indianie Interaktywni