Niedziela-z-Kustoszem-2015.09

Zajęcia edukacyjne na wystawie czasowej pt. „Franciszek Kwiatkowski (1912-1985). Poeta koloru”

gdzie: Zbiory Sztuki, kiedy: 13.10 - 12.11.2015

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich na aktywne zwiedzanie wystawy „Franciszek Kwiatkowski (1912–1985). Poeta koloru”, której towarzyszyć będą warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Wspólne tworzenie makiety zakątków uliczek starego miasta, które artysta tak wiernie przedstawia w swoich pracach, da nam wiele radości i zabawy. Dzieci dowiedzą się między innymi, co to jest martwa natura, portret czy pejzaż. „Włocławek w pastelach” Zajęcia przeznaczone są dla dwóch grup wiekowych:

– lekcja dla grup przedszkolnych i klas I-VI szkół podstawowych Tworzenie małych, kolorowych miejskich kamieniczek z papieru, dekorowanie ich w dowolny sposób za pomocą farb, kredek, papierów, wycinanek itp. Wszystkie kamieniczki ustawimy wspólnie na stworzonej przez plastyka makiecie włocławskiej uliczki. Czas trwania: od 60 do 90 min.

– lekcja dla klas gimnazjalnych i szkół średnich Grupy starsze stworzą i zaprojektują makietę przestrzenną wybranej przez siebie uliczki włocławskiego starego miasta. Utworzą elementy zielone, a przede wszystkim zabudowania, dekorując je przy tym tak, by nawiązywały pastelowymi barwami do twórczości artysty. Posłużą nam do tego kolorowe papiery, wycinanki, kredki, pastele, farby i papierowe pudełka. Czas trwania: od 60 do 90 min.

Miejsce zajęć: Zbiory Sztuki, ul. Zamcza 10/12 we Włocławku

Koszt zajęć: 3 zł opłata za warsztaty od osoby + 3 zł bilet wstępu od każdego uczestnika* *opłata za warsztaty nie zwalnia z opłaty za bilet wstępu, z opłaty za bilet wstępu zwolnione są dzieci do 7 lat. Uczniów i nauczycieli zainteresowanych ofertą prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w zajęciach. Zajęcia odbywają się w terminie od 13 października do 12 listopada 2015 r., od wtorku do czwartku, w godzinach od 9:00 do 15:00. Czas trwania od 60 do 90 minut. Grupa uczestników nie może przekraczać 25 osób. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela: Kalina Ciesielska, Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 232 30 01, e- mail: promocjaMZKiD@op.pl.

Galeria Rozwiń Zwiń