XII KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY


gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 06.12 - 06.12.2015

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zorganizowało już po raz dwunasty kiermasz bożonarodzeniowy, na który zaprosiło twórców ludowych i rękodzielników. Można było od nich nabyć tradycyjne oraz współczesne, ale ręcznie wykonywane ozdoby i przedmioty, które ucieszą niejedną obdarowaną nimi osobę.

Kiermasz odbył się 6 grudnia 2015 r. w Muzeum Etnograficznym we Włocławku. Na stoiskach przygotowanych przez ponad 50 wystawców pojawiły się bombki, łańcuchy, aniołki, gwiazdki, mikołaje, kartki świąteczne, stroiki i choinki, obrusy, serwety, bieżniki, rzeźby, świeczniki, wyroby garncarskie, deski kuchenne, torby, biżuteria, kosmetyki, zabawki itp. Na kramach z przysmakami robionymi według tradycyjnych receptur znalazły się m.in. pierniczki, pierniki, ciasta drożdżowe, makowce, serniki, konfitury, przetwory warzywne, miody, kapusta z grochem, pierogi z kapustą i grzybami, wędliny, oleje tłoczone na zimno.

Dzieci odwiedzające kiermasz mogły wykonać na warsztatach światy – tradycyjne ozdoby choinkowe z papieru. Po raz pierwszy w tym dniu została udostępniona wystawa tradycyjnych ozdób świątecznych we wnętrzu izby kujawskiej (czynna przez okres świąteczny). Był to jednocześnie ostatni dzień prezentacji wystawy czasowej „Nie tylko chusty. Tradycje ludowych okryć kobiecych”. 

Galeria Rozwiń Zwiń