Nieszawa

WYSTAWA CZASOWA – 100 lat Polskiej Marynarki Wojennej w Niepodległej

gdzie: Muzeum S. Noakowskiego, kiedy: 15.07 - 09.08.2020

Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie zaprasza do zwiedzania wystawy „100 lat Polskiej Marynarki Wojennej w Niepodległej” od dnia 15 lipca b. r. do 9 sierpnia b. r.
Wystawa powstała w celu upamiętnienia historycznego wydarzenia, jest 100-lecie Polskiej Marynarki Wojennej i Odzyskanie Niepodległości. Na 24 tablicach zaprezentowano dzieje Polskiej Marynarki Wojennej wplecione w historię Niepodległej Ojczyzny.
Wystawę przygotował zespół bibliotekarzy Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej w składzie: Małgorzata Szubrycht, Monika Cisoń, Wanda Kaczyńska, Kamila Pankowiak, Agnieszka Pyra. Zawartość merytoryczną oparto opublikowane materiały źródłowe. Znak graficzny wystawy zaprojektował Leonard Rozenkranz. Do tablicy tytułowej wykorzystano tło ze strony internetowej freepik.com (Layerace. Freepik.com).
Materiał zdjęciowy pochodzi z publikacji oraz ze zbiorów własnych osób prywatnych i instytucji państwowych.

Nieszawa