Wielkanoc2019

WARSZTATY WIELKANOCNE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH W MUZEUM

kiedy: 19.03 - 11.04.2019

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na zajęcia edukacyjne przygotowane z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Oferta skierowana jest do grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Odbywają się one w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 i w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 we Włocławku.

Tradycyjnie – kreatywnie na Wielkanoc

Czy wiecie dlaczego uderzano się palemkami i połykano kotki z gałązek wierzby? Co wkładano do koszyczków wielkanocnych bądź dla kogo przygotowywano i wykrzykiwano wierszowane przywoływki? Na te i inne pytania odpowiemy podczas prelekcji dotyczącej kujawskich zwyczajów oraz tradycji zdobienia domostw z okazji Świąt Wielkanocnych. W części warsztatowej uczestnicy wykonają ozdoby wielkanocne przy użyciu m.in. tektury i bibuły, dobrane w zależności do wieku.

UWAGA! Zostało jedynie kilka wolnych terminów na godzinę 8.00.

Koszt zajęć: bilet wstępu – 3 zł od osoby (dzieci do lat 7 wstęp wolny) + 6 zł opłata od uczestnika za udział w warsztatach
Termin realizacji: 19 marca – 11 kwietnia 2019 r.

Kontakt: Kalina Ciesielska, Beata Wąsik, Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 232 30 01

*Zajęcia odbywają się od wtorku do czwartku o godz. 8.00, 10.00, 12.00. Czas trwania zajęć wynosi od 60 do 90 minut. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Wielkanoc 2019