Wielkanoc2020

WARSZTATY WIELKANOCNE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

kiedy: 10.03 - 09.04.2020

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na zajęcia edukacyjne przygotowane z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Oferta skierowana jest do grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i średnich. Odbywają się one w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 i w Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 we Włocławku.

Tradycyjnie – kreatywnie na Wielkanoc

Czy wiecie dlaczego uderzano się palemkami i połykano kotki z gałązek wierzby? Co wkładano do koszyczków wielkanocnych bądź dla kogo przygotowywano i wykrzykiwano wierszowane przywoływki? Na te i inne pytania odpowiemy podczas prelekcji dotyczącej kujawskich zwyczajów świątecznych. W części warsztatowej młodsi uczestnicy wykonają zabawki inspirowane symbolami kojarzonymi z Wielkanocą, a starsi grafikę (pocztówkę) przedstawiającą scenkę rodzajową.

Koszt zajęć: bilet wstępu – 3 zł od osoby (dzieci do lat 7 wstęp wolny) + 6 zł opłata od uczestnika za udział w warsztatach
Termin realizacji: 10 marca – 9 kwietnia 2020 r.

Kontakt: Urszula Adamczyk, Kalina Ciesielska, Beata Wąsik; Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 232 30 01

*Zajęcia odbywają się od wtorku do czwartku o godz. 8.00, 10.00, 12.00. Czas trwania zajęć wynosi od 60 do 90 minut.

Wielkanoc 2020 Na Strone

Projekt: M. Kolanowska