Wielkanoc2018

WARSZTATY WIELKANOCNE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH


kiedy: 01.03 - 28.03.2018

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na zajęcia edukacyjne przygotowane z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Oferta jest skierowana do grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Zajęcia odbywają się w gmachu Muzeum Etnograficznego we Włocławku, przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6  lub Zbiorów Sztuki, przy ul. Zamczej 10/12.

Tradycyjnie – kreatywnie na Wielkanoc

Czy wiecie, czym się różni pisanka od kraszanki? Dlaczego „wybijanie żuru” było okazją do zalotów? I czemu w poniedziałek wielkanocny polewamy się wodą? Na wszystkie pytania odpowiemy podczas warsztatów wielkanocnych. Opowiemy o wyjątkowych kujawskich tradycjach związanych z czasem Wielkiej Nocy. Poznacie m.in. czym były „przywoływki”, wybijanie żuru i dyngus. W części warsztatowej młodsze grupy wykonają kartkę świąteczną i ruchomego kurczaczka, zaś starsze grupy stworzą od podstaw kujawskie palmy.

Koszt zajęć: bilet wstępu – 3 zł od osoby (dzieci do lat 7 wstęp wolny) + 6 zł opłata od uczestnika za udział w warsztatach

Termin realizacji: 1 marca – 28 marca 2018 r.

Kontakt: Kalina Ciesielska, Justyna Kwiatkowska, Beata Wąsik, Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 232 30 01

*Zajęcia odbywają się od wtorku do czwartku o godz. 8.00, 10.00, 12.00. Czas trwania zajęć wynosi od 60 do 90 minut.