zakladki

WARSZTATY KREATYWNE W MUZEUM


gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 03.10 - 09.11.2017

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej zaprasza do skorzystania z nowej oferty zajęć plastycznych pt. „Etnozakładka do książki” towarzyszącej ekspozycji czasowej pt. „Między pięknem a codziennością. Zdobnictwo w rzemiosłach ludowych”, prezentowanej w Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6.

Uczestnicy zwiedzą wystawę, na której prezentowane są przedmioty codziennego użytku z drewna, gliny, metalu, wykonane przez rzemieślników. Zwrócą uwagę na motywy zdobnicze umieszczane na nich. Dekoracje ludowe oraz techniki ich wykonania staną się inspiracją do zaprojektowania i wykonania zakładki do ulubionej książki.

Oferta skierowana jest do grup przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych klas I–III. Zajęcia realizowane są od wtorku do czwartku (w godz. 10.00–14.30), w okresie od 3 października do 9 listopada 2017 r. Grupa uczestników nie może przekroczyć 25 osób.

Kontakt: Beata Wąsik, Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 232 30 01

Miejsce zajęć: Muzeum Etnograficzne, ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6, Włocławek

Czas zajęć: ok. 45–60 minut

Koszt zajęć: 3 zł od ucznia + 3 zł bilet wstępu (opłata za warsztaty nie zwalnia z opłaty za bilet wstępu, z opłaty za bilet wstępu zwolnione są dzieci do lat 7).