Wagi

WARSZTATY EDUKACYJNE PT. „POWAŻYMY, POMIERZYMY PO KUPIECKU”

gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy:

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na nowe, wakacyjne warsztaty towarzyszące wystawie czasowej pt. „W otoczeniu kupca. Miary i wagi na ziemiach polskich”. Oferta skierowana jest do rodzin oraz grup półkolonijnych (do 15 osób). Zajęcia odbywają się w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 we Włocławku, od wtorku do czwartku, po wcześniejszej rezerwacji w Dziale Edukacji i Promocji pod numerem telefonu 054 2323001.
Na warsztatach odpowiemy na pytanie kim był kupiec? Co to są sklepy kolonialne? Do czego służyły preparowatki? Jak wygląda waga bezmian? W części praktycznej wykonamy wagę szalkową z elementów papierowych, a dodatkową atrakcją będzie możliwość zważenia się na dawnej wadze łazienkowej i zmierzenia na lekarskiej. Wspólnie wykonamy również działania dodawania i odejmowania na liczydłach, tak jak to dawniej robiono.
Pamiętajmy, że w obecnej sytuacji, dbając o bezpieczeństwo Wszystkich uczestników zajęć w muzeum obowiązują zalecenia sanitarne związane z pandemią.

Informacje ogólne:
Koszt zajęć: bilet wstępu według cennika + 4 zł opłata za warsztaty od osoby
Zgłoszenia: Dział Edukacji i Promocji Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, ul. Bulwary 6, tel. 54 232-30-01
Warsztaty odbywają się we: wtorki, środy i czwartki, w godzinach 9.00–15.00
Czas trwania zajęć: od 60 do 90 min.
Maksymalna liczba osób: do 15 osób
Rezerwacja terminu: przynajmniej na dwa dni przed terminem realizacji. W przypadku rezygnacji prosimy o informację najpóźniej jeden dzień przed planowanymi