choinka

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 28.11 - 21.12.2017

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na zajęcia edukacyjne przygotowane z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Oferta skierowana jest do grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Zajęcia odbywają się w Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6.

Czy wiecie co to jest podłaźniczka? Jakie ozdoby zawieszali na choince nasi przodkowie? Dlaczego w Wigilię należało spróbować wszystkich potraw? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie podczas spotkania dotyczącego kujawskich tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz dekoracji izb na przełomie XIX i XX wieku.

W części warsztatowej uczestnicy odbędą swoistą „wędrówkę” w czasie, wykonując tradycyjne i współczesne ozdoby choinkowe, dobrane w zależności do wieku.

KOSZT ZAJĘĆ: 6 zł od osoby

TERMIN REALIZACJI: 28 listopada – 21 grudnia 2017 r.

KONTAKT: Kalina Ciesielska, Justyna Kwiatkowska, Beata Wąsik

DZIAŁ EDUKACJI I PROMOCJI, tel. 54 232 30 01

Zajęcia odbywają się od wtorku do czwartku o godz. 8.00, 10.00, 12.00. Czas trwania zajęć wynosi od 60 do 90 minut.

choinka