Xvkiermaszrelacja

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ… RELACJA Z KIERMASZU WIELKANOCNEGO

gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 07.04.2019

7 kwietnia b.r., na dwa tygodnie przed świętami w Muzeum Etnograficznym odbył się kiermasz wielkanocny.

W tym niezwykłym dniu muzealne ekspozycje wzbogaciły się o liczne kramy, na których królowały wielkanocne zajączki, kurczaczki, baranki, palemki i oczywiście pisanki. Nie zabrakło również bab, słodkich mazurków, tradycyjnych wędlin, serów, chleba, konfitur, miodów, oraz innych pyszności. Miłośnicy ręcznie wykonywanych ozdób, prezentów na „zajączka” szukali wśród wyrobów plecionkarskich, garncarskich, haftowanych i szydełkowych obrusów, rzeźb, kartek świątecznych, zabawek, biżuterii i toreb.

Poza tym uczestnicy kiermaszu mogli obejrzeć specjalnie przygotowaną ekspozycję okolicznościową pt. „Palmy wielkanocne” (czynna od kiermaszu do drugiego dnia świąt).

Na najmłodszych czekały warsztaty ozdób wielkanocnych wykonanych z papieru.

Fot. Jarosław Czerwiński